Free WebHosting No. 1 »

free hosting, free aliases, no intrusive advertising, no problem ;-)

Okap kuchenny retro - na co zwrócić uwagę przy jego doborze?

2021-01-28

Retro styl zazwyczaj kojarzy się z włączaniem w aranżację antyków i skarbów, wyszperanych gdzieś na targach staroci. Nie każdy jednak przepada za rozwiązaniami z drugiej ręki. Dodatkowo, takie elementy wystroju często wymagają renowacji, co wymaga większej ilości czasu i skorzystania z usług specjalisty lub odnawiania na własny rachunek. Nigdy nie mamy gwarancji czy taki odnowiony sprzęt będzie dobrze spełniał swoją funkcję. Nie wspominając nawet o tym, że o ile meble użytkowe można przywrócić do życia, to w przypadku sprzętów takich jak piece, lodówki czy inne elementy wyposażenia kuchni jest to po prostu niemożliwe.

Okap kuchenny retro - na co zwrócić uwagę przy jego doborze?Retro kuchnia lśniąca nowością? To możliwe!

Jeśli zastanawiasz się, jak połączyć vintage styl z nowoczesnością, idealnym rozwiązaniem może okazać się zakup mebli kuchennych stylizowanych na retro. Z zewnątrz do złudzenia przypominają one wyposażenie z minionych czasów - najczęściej lat pięćdziesiątych czy sześćdziesiątych - jednak w rzeczywistości dorównują swoim minimalistycznie zaprojektowanym odpowiednikom.

Okap vintage - dlaczego warto w niego zainwestować?

Jako przykład akcesorium w dawnym stylu, okap kuchenny retro może nadać Twoim wnętrzom wyjątkowego charakteru. Szukasz czegoś niesztampowego? Na Lofra.pl znajdziesz warianty, które nie mają nic wspólnego z nierzucającym się w oczy wystrojem minimalistycznej kuchni. Oprócz bieli, czerni i stalowego odcienia, możesz zamówić również okapy w odcieniu bladego różu czy bordo. Warto szukać modeli wykonanych ze stali szlachetnej, która nawet w warunkach największej wilgotności i zmiennych temperaturach pozostanie nienaruszona.

Przy doborze okapu, zwróć również uwagę na filtry, w które został wyposażony sprzęt. Oprócz tych metalowych, służących do oczyszania z tłuszczu, ważne są również filtry z węglem aktywnym, które skutecznie walczą z drobnoustrojami. Ponadto, im więcej prędkości wentylatora, tym lepiej - szukaj rozwiązań, które pozwolą ci dopasowywać moc odsysania powietrza do aktualnych potrzeb. Dobry okap powinien mieć również wydajne oświetlenie, które umożliwia komfortowe gotowanie również wieczorami.

Okap kuchenny retro to bardzo estetyczne akcesorium, które sprawdzi się zarówno w minimalistycznych aranżacjach, jak również tych nowoczesnych, w charakterze przełamania. Podaruj swoim wnętrzom odrobinę wyjątkowości!

Article sponsored

back